Taniec jako uzupełnienie diety

Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego taniec niesie ze sobą tyle radości, pozytywnych wibracji i wielu innych wspaniałych emocji. Co ma w sobie magicznego, że tak łatwo ulegamy pokusie poruszania się, tańczenia, wprowadzania swego ciała w ruch. Nasze mięśnie rozluźniają się, pozostawiamy napięcie, problemy, stres życia codziennego daleko za sobą. Jesteśmy tylko my i muzyka.

Obecnie tryumfy święcą tańce o rdzeniach w ognistych krajach. Jak np. latynoska zumba, kubańska salsa, czy arabski taniec brzucha. Każda kobieta marzy, aby nauczyć się miękkich, naturalnych i niezwykle ekspresywnych ruchów, które nie tylko ładnie eksponują ciało i seksapil, ale również pozwalają energiczną pracą wszystkich mięśni, zrzucić nadprogramowe kilogramy:) W kolejnych artykułach zostaną opisane najpopularniejsze obecnie tańce, tak oblegane na kursach tańca.

sport dopełnieniem diety Wiadomo, że oprócz dobrze dobranej diety warto by było zadbać o ruch. Nawet jedząc tylko owoce i warzywa, ale siedząc całymi dniami za biurkiem można zostać przy obecnej wadze. Dlatego też powinno się ruszać. Nie trzeba oczywiście uprawiać sportów codziennie. Codzienna praca, prowadzenie domu, dzieci i już człowiek nie ma siły i motywacji.

Dlatego można sobie ustalić np. 3 dni w tygodniu, w które znajdzie się 2 godziny na sport. Najlepiej gdyby były to te same dni, wtedy cały harmonogram tygodnia się ułoży i nie trzeba będzie rezygnować ze sportu. Jednak mimo stałości w pewien sposób powinno to być elastyczne. Jeżeli w jeden z dni coś wypadnie można przełożyć to na inny dzień, nic złego się nie stanie.

Jakie więc sporty uprawiać? Może to być bieganie, jeżdżenie na rowerze, basen, siłownia, taniec. Sportów jest naprawdę dużo. Każdy może wybrać coś co go pochłonie, ale i nie zrujnuje. Może każdy z 3 dni tygodnia poświęcić na inny sport. Przykładowo w poniedziałek 2 godziny na basenie, w środę godzina biegania, w piątek siatkówka ze znajomymi, a w niedzielę może jeszcze rower z rodziną. Zależy od indywidualnych upodobań i oczywiście motywacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Fitness