Sport w walce ze stresem

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W tym starym powiedzeniu jest wiele prawdy. Lekkie dyscypliny sportowe mogą nam skutecznie pomóc w walce ze stresem. Ruch to bardzo ważny czynnik pozwalający przezwyciężyć napięcie. Jak udowodnili badacze hormony stresu łatwo można pokonać właśnie poprzez aktywność fizyczną.

Sport pozwala na odreagowanie stresu, świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku tych osób, które muszą ?przeczekać? sytuację stresową, tłumiąc w sobie przez dłuższy czas negatywne uczucia.

Jakie dyscypliny sportu najlepiej sprawdzają się w walce ze stresem? Szczególnie zalecane są dyscypliny wytrzymałościowe (kulturystyka-siłownia oraz jazda na snowboardzie). Może być to bieganie, pływanie lub jazda na rowerze. Świetnie sprawdza się również długa wędrówka.

Odprężające działanie mają również takie formy aktywności fizycznej, jak taniec oraz gimnastyka. Ruch pozwala na ustabilizowanie krążenia, pogłębia oddech oraz rozluźnia mięśnie. Z pewnością dzięki aktywności fizycznej uda nam się złagodzić negatywne skutki stresu, co korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Fitness