Siłownia

Siłownia to nic innego jak miejsce przeznaczone do uprawiania ćwiczeń siłowych lub kulturystyki? Siłownia nie musi być tylko miejscem, w którym odbywają się treningi. Może być sposobem na życie!

Dzięki chodzeniu na siłownię budujemy swoje ciało, pracujemy nad siłą ale też pozbywamy się zbędnego tłuszczu. Dzięki intensywnemu treningowi stopniowo poddajemy organizm rosnącemu obciążeniu, dzięki czemu w organizmie następują pewne procesy, które z biegiem czasu wyrabiają się i są widoczne nie tylko zewnątrz ale i wewnątrz ciała, mam na myśli większą siłę fizyczną.

Kulturyści mają o wiele większy problem niż się wydaje. Nie jest łatwo stać się kulturystą bez intensywnego, ciężkiego treningu, który wymaga mnóstwa pracy, odpowiedniej diety i sporej motywacji. Na siłowni jest mnóstwo urządzeń do ćwiczeń, dzięki którym możemy ćwiczyć poszczególne grupy mięśni sami lub pod okiem trenera.

Przed pierwszym pójściem na siłownię należy się zastanowić jaki mamy cel i co chcemy osiągnąć chodząc na siłownię. Wybór jest prosty i oczywisty – masa, rzeźba, kondycja. Często trenera wspiera profesjonalny psycholog, który pracuje nad psychiką zawodnika. Nie tylko ważna jest masa, ale przede wszystkich silna psychika, która da pewność i wygraną w walce czy też innych zawodach sportowych. Bardzo często zdarza się, że wielcy sportowcy korzystają z pomocy psychologa. Przykładem jest np. Diablo Włodarczyk, który miał spore problemy rodzinne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Fitness